Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Godziny urzędowania w Święta oraz Sylwestra

Utworzono dnia 23.12.2019

Podobny obraz

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 grudnia 2019 r. - Wigilia oraz 31 grudnia 2019 r. - Sylwester, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Koszęcinie czynny będzie do godziny 
13:00. 

czytaj dalej na temat: Godziny urzędowania w Święta oraz Sylwestra

Zaproszenie

Utworzono dnia 23.12.2019

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszęcinie zaprasza punkty sprzedaży żywności na terenie Gminy Koszęcin do podpisywania umów i realizacji świadczeń z zakresu pomocy społecznej na rok 2020.

 

czytaj dalej na temat: Zaproszenie

Zmiana terminu terepii uzależnień

Utworzono dnia 28.11.2019

Uprzejmie informujemy o zmianie terminu terapii uzależnień prowadzonej w Punkcie Pomocy Rodzinie w Koszęcinie z dnia 4 grudnia na dzień 20 grudnia 2019 roku w godzinach od 13:00 do 15:00 oraz w salce przy Kościele pw. św. Józefa w Sadowie z dnia 11 grudnia na dzień 18 grudnia 2019 roku w godzinach od 15:00 do 17:00.

czytaj dalej na temat: Zmiana terminu terepii uzależnień

Dzień Pracownika Socjalnego

Utworzono dnia 22.11.2019

„Praca socjalna jest działaniem prowadzonym przez człowieka dla człowieka. Jesteśmy opiekunami ludzi tęskniących za lepszym światem.”

~ Warner Reichmann

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to wyjątkowa okazja, by przekazać wyrazy uznania wszystkim pracownikom działającym w obszarze pomocy społecznej, pełniącym każdego dnia służbę wobec drugiego człowieka.

Pragniemy zatem podziękować wszystkim, z którymi mamy przyjemność współpracować na co dzień. Ponadto przekazujemy wyrazy wdzięczności Przyjaciołom naszego Ośrodka za otrzymane życzenia, pamięć i moc ciepłych słów skierowanych do naszej kadry w tym szczególnym dniu.

               

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszęcinie z pracownikami

czytaj dalej na temat: Dzień Pracownika Socjalnego

Linia Dzieciom

Utworzono dnia 08.11.2019

Pod numerem telefonu 800 080 222 uruchomiona została całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli. Infolinię obsługują doświadczeni pracownicy Fundacji ITAKA w ramach realizacji zadania publicznego pn. Prowadzenie przez specjalistów bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii interwencyjno – informacyjnej z zakresu zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom wśród dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej informacji pod linkiem: http://www.liniadzieciom.pl/

czytaj dalej na temat: Linia Dzieciom

Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Utworzono dnia 07.11.2019

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego www.krus.gov.pl dostępny jest elektroniczny wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Umożliwia on wystąpienie o świadczenie w prosty i szybki sposób, bez konieczności wizyty w jednostce terenowej Kasy. Wniosek elektroniczny zawiera taką samą treść jak wniosek w wersji tradycyjnej.

czytaj dalej na temat: Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Bracki Dzienny Dom Opieki Medycznej w Bytomiu

Utworzono dnia 05.11.2019

Serdecznie zachęcamy do udziału w całkowicie bezpłatnym projekcie pn. Bracki Dzienny Dom Opieki Medycznej w Bytomiu. Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych powyżej 18 roku życiu, w szczególności zaś dla tych, którzy ukończyli 60 lat. Adresatami przedsięwzięcia są osoby, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego relizowanego w trybie stacjonarnym. 

Dzienny Dom Opieki Medycznej zapewnia pacjentom wsparcie w zakresie opiekuńczym, leczniczym i edukacyjnym. Pobyt w Dziennym Domu Opieki Medycznej trwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-16:00. Ponadto każdy z uczestników ma zapewnione pełne wyżywienie w postaci 3 posiłków dziennie, konsultacje lekarzy specjalistów, terapię zajęciową oraz transport z i do miejsca zamieszkania. Wszystkie te świadczenia są nieodpłatne.

Aby wziąć udział w projekcie należy złożyć komplet niezbędnych dokumentów, których wzory znajdziecie Państwo w dalszej części artykułu.

 

 

czytaj dalej na temat: Bracki Dzienny Dom Opieki Medycznej w Bytomiu

Potrzebna pomoc!

Utworzono dnia 08.10.2019

Apelujemy o wsparcie finansowe w leczeniu Pawła Brol z Koszęcina. Paweł ma 13 lat i choruje na dystrofię mięśniową typu Duchenne'a. Choroba postępuje w zastraszającym tempie. Słabną ręce, mięśnie, serce, pojawiają się problemy z oddychaniem. Coraz większą trudność sprawiają mu podstawowe czynności jak: podniesienie kubka z herbatą, siedzenie. Podniesienie ręki do góry to wyzwanie. Jedyną drogą ratunku jest terapia komórkami macierzystymi.

Chłopca można wesprzeć dowolnym datkiem pod poniższym linkiem:

https://www.siepomaga.pl/pawel-brol?fbclid=IwAR1UMn-YRIzinrvZ35E7F5YZog_ZPxyeD7hTX7wqjJHvUTMN7KU3reyPBY4

czytaj dalej na temat: Potrzebna pomoc!

Targi Seniora

Utworzono dnia 04.10.2019

Informujemy, że 8 oraz 9 października 2019 r.
w Arenie Gliwice
(ul. Akademicka 50) odbędą się Targi Senioralne Silver Silesia oraz I Wojewódzka Konferencja Senioralna. Wydarzenie to jest objęte patronatem honorowym Pani Bożeny Borys-Szopy – Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pana Jarosława Wieczorka – Wojewody Śląskiego. Organizatorami są Województwo Śląskie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Miasto Gliwice.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Szczegóły w dalejszej części artykułu.

czytaj dalej na temat: Targi Seniora

Bezpłatna opieka senioralna

Utworzono dnia 06.09.2019

Serdecznie zachęcamy osoby w wieku 65 + do wzięcia udziału w CAŁKOWICIE DARMOWYM projekcie "Bracki Dom dla Seniorów w Bytomiu". Projekt polega na zapewnieniu osobom staszym bezpłatnej formy rehabilitacji i leczenia. Każdy uczestnik projektu otrzymuje wsparcie w zakresie opiekuńczym, leczniczym i edukacyjnym. Czas trwania projektu dla jednego uczestnika wynosi miesiąc. Codzienny pobyt trwa poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Ponadto zainteresowani nie muszą się martwić o dojazd do Domu Seniora, ponieważ każdego dnia nieodpłatnie odbierani są ze swojego miejsca zamieszkania, transportowani do Brackiego Domu Seniorów w Bytomiu i później odwożeni do domów. 

czytaj dalej na temat: Bezpłatna opieka senioralna

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 140

W tym miesiącu: 18

W poprzednim miesiącu: 648

Wszystkich: 39725

Gmina Koszęcin